İletişim

[contact-form-7 id="3464" title="İletisim"]

International Film Studios, Dreamlife Production

Yüzyıllık Aşk&Mahsusa

Kendi yapımımız olan ve VFX İşlerini yaptığımız Yüzyıllık Aşk ve Mahsusa’nın konusu; Çanakkale savaşında gönüllü asker olan, 14 yaşındaki Ali Reşat cepheye katılır ve bombacı olur. Ali Reşat’ın namı, İngiliz ve Avustralya gazetelerine manşet olur. Bu namından sonra Osmanlı gizli servisi Mahsusa’nın dikkatini çeker ve Teşkilatın önemli kadın ajanlarından Mebruke Hanım’ın önermesiyle Teşkilata katılır. Fransızların elinde olan mühürlü kriptoyu gizlice almak üzere Şam’a gönderilir. Bu sırada, Fransız elçinin kızı Clarette ile tanışır. Önceleri görev amacıyla kurduğu yakınlaşma zamanla güçlü bir aşka dönüşür. Bu aşkın gölgesinde kalan kriptonun gizemi, günümüze kadar gelir. Bu sırada bu aşkı konu alan genç bir yazar Oya, bu aşkı romanlaştırdığı sıralarda, bu mührün gizli kalmış karanlık yüzünü gün yüzüne çıkarır. Bu durum, onun tehlikeli bir serüvenin içine girmesine neden olur.

Soru – Cevap
1 – MAHSUSA YÜZ YILLIK MÜHÜR, NEDİR? NE ANLATIR?

CEVAP:
Çanakkale savaşında gönüllü asker olan, 14 yaşındaki Ali Reşat cepheye katılır ve bombacı olur.
(tarihten dikkat çekici bir ayrıntı: Ali Reşat’ın namı, İngiliz ve Avustralya gazetelerine manşet olur)

Başarıları, Osmanlı gizli servisi Mahsusa’nın dikkatini çeker ve Teşkilatın önemli kadın ajanlarından Mebruke Hanım’ın önermesiyle Teşkilata katılır. Fransızların elinde olan kriptolu sandığı gizlice almak üzere Şam’a gönderilir. Sandığın adı; Yüz Yıllık Mühür’dür.

Günümüzde yaşayan ve genç bir yazar olan Oya, geçmişteki bu olayı konu eden bir roman yazdığı sıralarda, bu mührün gizli kalmış karanlık yüzünü gün yüzüne çıkarır. Bu durum, onun tehlikeli bir serüvenin içine girmesine neden olur.
Amansız bir mücadelenin, derin ve duygusal bir maziyle buluştuğu bu hikayede, yüksek reel ve dijital aksiyon sahneleri kullanılıyor. Filmin yurt dışındaki aksiyon ve görsel efekt sahnelerinin ön çekimleri yapıldı.

2 – FİLME NEDEN JİNGLE KLİPLER YAPILDI. İLK KLİP NEDEN RAP TARZINDA?

CEVAP:
Filmin, toplumun tüm kesimlerini kapsaması amacıyla, 6 ayrı tarzda, 6 ayrı SoundTrack ve Jingle klip yapıldı. İlk klibimiz YILMAYIZ ARTIK, pop ve rap seven gençlere yönelik… Bundan sonraki klipler ise, Anadolu motifleri barından modern şarkılardan oluşuyor.

3- BU FİLMİ YAPMAK NEREDEN AKLINIZA GELDİ?

CEVAP:
2200 Yıllık tarihimiz kahramanlarla dolu… Bu filmde, yakın geçmişte Millî tarihimize yön veren gizli kahramanları sizlere tanıtacağız.

4- FİLMDE YÜKSEK GÖRSEL TEKNOLOJİ GÖRÜLÜYOR. BUNLARI NASIL UYGULUYORSUNUZ?

CEVAP:
Film için, şirket bünyesinde ve harici olarak toplam 82 görsel efekt uzmanı çalıştı. Filmi, beklediğiniz kalitede sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.