İletişim

[contact-form-7 id="3464" title="İletisim"]

International Film Studios, Dreamlife Production

Mehmet Çetin 1979 yılında, hukukçu bir ailenin tek erkek çocuğu olarak İzmir’de doğdu. İlk orta ve liseyi İzmir’de bitirdi. 1998 yılında ailesiyle birlikte gittiği yurt dışında üniversite eğitimini tamamladı.  2001 yılında Türkiye’ye geldi ve kurduğu yazılım şirketinin başına geçti. Eğitimini aldığı hukuk ve e-hizmet konularında yazılım geliştirme yaparken, hep hayalini kurduğu sinema televizyon sektörüne katıldı. Kendi çektiği kısa filmlerde, o dönemlerde Türkiye’de alt yapısı bulunmayan ileri düzey görsel efektler hazırladı. Ayrıca bu görsel efekt uygulamaları özel script ve yazılımlar geliştirdi.

 

VFX konusundaki başarıları yerli ve yabancı sinemacıların dikkatini çekti. 2007 yılından itibaren İstanbul, Berlin ve Paris’te bulunan yapım şirketlerine reklam ve film yapım hizmetleri vermeye başladı. Yerli filmcilikte Behzat Ç. Sinema filmi başlayan macerası, ilerleyen yıllarda sayısız projelere imza atmasına neden oldu.

 

Mehmet Çetin’in sahibi ve yöneticisi olduğu DreamLife production şirketi, Kore’li yatırımcı şirketlerle birleşerek, yurt içi ve yurt dışında bir çok projeye imza atıyor. BU projelerin içinde en çok ses getiren ise Börü dizi filmindeki görsel efektleri oldu.
Bu süreç içinde kendi projelerini geliştiren Mehmet ÇETİN; Mahsusa sinema filmi, Narcotic dizi filmi ve yapıma hazırlanan Kaira filmlerinin de yapımcısı oldu.

 

İstanbul Beşiktaş ve Almanya Dusseldorf’ta faaliyet gösteren şirketi, gelecek için umut vaad ediyor.