İletişim

[contact-form-7 id="3464" title="İletisim"]

International Film Studios, Dreamlife Production

Sokağın Çocukları

Sokağın Çocukları, Kadri Beran Taşkın’ın yönettiği ve 6 Şubat 2020 tarihinde BluTV’de yayımlanmaya başlayan Türk yapımı aksiyon, polisiye ve suç türündeki internet dizisidir.

1. sezon

Kanun ve adaletin yeterli olmadığı hayatta kendi adaletlerini ve kanunlarını sağlayan sokak çocuklarının hikâyesini konu almaktadır.

Adana’da sağlam dostlarıyla büyük bir konuma sahip olan Şehmuz Ağa’nın, mahallesindeki bir çocuğun boks antrenörü tarafından taciz edilip dövülerek öldürülmesi üzerine tüm tepkiler Şehmuz Ağa’ya yönelir. Ancak çocukluktan beri Şehmuz Ağa’nın yanında olan ve evladı gözüyle baktığı Murat Şahin intikam almak için kendi kurguladığı planı harekete geçirir.

Sonraları iki husumetli aile arasında ara bulucu olan Şehmuz Ağa ve ekibi bir çıkmaza girer, bu sırada Sokağın Çocukları her daim yanlarındadır.

2. sezon

Murat, babasının katilinin Onur’un babası olduğunu öğrenir. Ancak Murat’ın babası aslında Şehmuz tarafından öldürülmüştür. Murat, intikam düşüncesiyle Onur’un babasını öldürür ve Onur ile büyük bir savaş başlatır. Bu savaşta Onur’un mahallesindeki bazı Onur karşıtı kişiler; Süslü, Cemal ve Ergün’de Murat’ın saflarına katılır.

Murat ve Onur’un savaşı sürmekteyken, iki tarafta birbirlerine sürekli pusu kurma planlarını harekete geçirir. Murat’ın ekibi Onur’un ekibine pusu kurduğu sırada hazırlıklı olan Onur ve ekibi karşılık verir. Çatışma Murat’ın ölümüyle sonuçlanır.

3. sezon

Murat’ın ölümü sonrası dostları, Onurlarla olan savaşlarına devam eder. Bu sırada Onur ve ekibi 20,000,000$’lık bir vurgun yapmayı planladıkları Faysal operasyonunu başlatır. Onur Faysal’ın paralarını çalar ancak bunun sonucunda Annesini & Kız Kardeşini kaybeder. Bu olanlardan sonra Cemal’in ablası artık kan dökülmemesini ister ve Cemal’e hasımlığı bitirmesini ister ve Cemal ablasına söz verir.

Cemal & Onur birleşip Suriye’ye Faysal’ı öldürmeye giderler ancak bu sırada ülkedeki teröristlere yakalanırlar ama kurtulmayı başarırlar ve Faysal’ın Suriye’deki düşmanları ile iş birliği yapıp Faysal’a akşam üstü toplantı esnasında baskın yaparlar ve çatışmada sonunda Faysal öldürülür.