İletişim

[contact-form-7 id="3464" title="İletisim"]

International Film Studios, Dreamlife Production

Yasak Elma

Yasak Elma, Medyapım imzalı, ilk bölümü 19 Mart 2018 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini ilk 3 sezon boyunca Neslihan Yeşilyurt’un, 4. sezonda Murat Öztürk’ün ve 5. sezondan itibaren Ece Erdek Koçoğlu’nun yaptığı, senaryosunu Melis Civelek ve Zeynep Gür’ün kaleme aldığı, müzikleri Cem Tuncer, Ercüment Orkut ve Efecan Tuncer tarafından yapılan dram ve komedi türündeki Türk televizyon dizisi.

 

Teknik ekip

Dizinin prodüksiyonu Medyapım tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapımcısı Fatih Aksoy, uygulayıcı yapımcısı Şelale Baskıcı’dır. Yönetmeni Ece Erdek Koçoğlu, 2. yönetmeni Elif Turgay, yardımcı yönetmeni Betül Yıldırım’dır. Dizinin senaristliği Melis Civelek ve Zeynep Gür tarafından gerçekleştirilmektedir. Görüntü yönetmeni Hakan Dinçkuyucu, cast direktörü Nalan Yıldırım, ışık şefi Mehmet İşçi, stil danşmanları Ayşenur Aksoy ve Aybüke Özmantar, sanat yönetmeni Mert Kalender, ve yapım koordinatörü Osman Zormen’dir. Dizinin kurgusu Serdar Çakular, miksajı ise İlker Rukan tarafından yapılmaktadır.

Dizinin müzikleri ise Cem Tuncer, Ercüment Orkut ve Efecan Tuncer tarafından hazırlanmakta olup açılış müziği Ercüment Orkut, bitiş müziği Efecan Tuncer tarafından yapılmaktadır. Görsel Efektler Dreamlife Studios‘a aittir.

 

Yıldız ve Zeynep birbirlerini çok seven iki kardeştirler. Yıldız gençliğinden beri hep zengin olmayı ve kendisine saygı gösterilmesini istemiştir. Yıldız, sosyetelerin çok uğradığı bir restoranda garsonluk yapmakta, Zeynep ise bir şirkette asistan olarak görev yapmaktadır. Yıldız’ın hayatı sosyeteden Ender Argun adlı bir kadının teklifiyle değişir. Ender, kocası Halit Argun’dan kurtulmak ve sevgilisiyle beraber olmak amacıyla Halit için bir kadın aramaktaydı ve bu iş için ise Yıldız’ı seçmiştir. Ender, Yıldız’dan kocasını ayartması gerektiğini ve bunun karşılığını alacağını ona söyler. Yıldız ise hayatının dönüm noktası olan bu teklifi kabul eder. Zeynep’in çalıştığı şirket ise Alihan adında zengin bir iş adamı tarafından satın alınır. Alihan ve Zeynep arasında büyük farklar ve zıtlıklar vardır, ancak bunlar zamanla büyük etkileşime dönüşür. Ancak Yıldız ve Zeynep’in bilmediği şey, Alihan’ın Halit’in ortağı ve ikinci eşinin kardeşi olmasıdır. Bu yüzden ikisinin de vereceği kararlar yalnızca kendi hayatlarını değil, birbirlerinin hayatlarını da etkileyecektir.

Yasak Elma (2. sezon)

 

Yasak Elma (3. sezon)

Ender ve Yıldız büyük bir zaman ortalıktan kaybolmuştur. Bunu fırsat bilen Şahika ise Halit ve çocuklarını kandırarak gelecek planlarına adım adım ilerlemektedir. Ender aylar önce bir akşam denize düşerek büyük bir kaza geçirir ve bu kaza sonucunda uzun zamandır felç geçirmiştir. Artık amacı sabırla iyileşmeyi bekleyip düşmanlarından teker teker intikam almaktır. Yıldız ise Halit’ten hamiledir ve çocuğunu sağlıklı bir şekilde doğurmak için annesiyle birlikte bir köyde kalmaya başlamıştır. Yıldız’ın amacı bundan sonra çocuğunu her türlü kötülükten uzak tutarak büyütmektir. Aradan bir zaman geçtikten sonra Ender iyileşir ve ayağa kalkar. Karşısındaki düşmanı Şahika’nın gücünü ve onunla tek başına baş edemeyeceğini bildiği için iyileştikten hemen sonra Yıldız’ın yanına gider. Yıldız’ın sakin süren hayatı bir gece kapısına ansızın Ender’in gelmesiyle değişir. Ender başından geçenleri Yıldız’a anlatır ve ona bir iş birliği teklif eder. Böylelikle eski düşmanlar, ortak düşmanlarını bitirmek için güçlerini birleştirmeye karar verir.

Halit, eski gücüne kavuşmuştur. Artık amacı Yıldız’la tekrardan evlenmek ve onunla huzurlu bir hayat kurmaktır. Yıldız ise Kerim’e olan ilgisi yüzünden bundan emin değildir. Ender ve Kaya’nın evliliği ise mutlu ve huzurlu bir şekilde ilerlerken Şahika’nın türlü planlarıyla bozulur ve çift en sonunda boşanır. Şahika ise yaptıklarıyla Halit’in güvenini kazanmak ve onunla evlenmeyi tekrar hedeflemektedir. Bu dönemde Ender, Yıldız ve Şahika bir sürü zorlu olaylar yaşamıştır. Ancak bir gün üçünün de dahil olduğu büyük bir kazada Halit ölür ve üçünün hayatı da aynı anda değişir. Yıldız zengin bir iş adamı olan Çağatay Kuyucu ile yakınlaşır, Ender ve Şahika da bu süreçte mal varlıklarını kaybeder ve Caner’le birlikte bir gecekonduda yaşamaya başlarlar. Yıldız’ın Çağatay ile yakınlaşmasını Çağatay’ın annesi Feride bir türlü kabullenemez. Bu nedenle de Feride ve Yıldız’ın annesi Asuman sürekli birbiri ile kavga ederler. Çağatay’ın babası Kuyucu Holding’in sahibi Hasan Ali ise Yıldızı sever ve gelini olarak benimser. Ancak Yıldız, Ender ve Şahika bu süreçte Halit’in ölümü ile ilgili şüpheler nedeniyle hapse düşerler. Bu durum Yıldız ve Çağatay’ın arasını bozsa da aşkları bitmez ve evlenirler. Bu süreçte Hasan Ali oğlu Çağatay ile arasını düzeltmeye ve onu kendi Holdinginin başına geçirmeye çalışır. Ender ve Şahika ise Hasan Ali karşısında holdingde güç sahibi olmak için Cansu’yu ajan olarak tutarlar. Cansu ve eşinden boşanan Zehra, Hasan Ali’nin koruması altına girer. Ancak Cansu Çağatay’a aşık olur ve Çağatay’a rahat vermez, Yıldız’a düşman olur. Şahika ve Hasan Ali de evlenir ve beraber yaşamaya başlarlar. Hasan Ali’nin dostlarını davet ettiği bir kokteyli cinnet geçiren Cansu basar ve Çağatay yerine Şahikayı vurur, Şahika ölür. Apar topar İngiltere’den dönen Şahika’nın abisi büyük bir yıkım yaşar ve bu süreçte Ender ile yeniden yakınlaşırlar.

 

Yasak Elma (5. sezon)

Hasan Ali’nin evinde büyük bir patlama yaşanmıştır. Bu patlama sonucunda Ender ve Yıldız kurtulurken, Hasan Ali ölür. Açılan soruşturma sonrasında bunu Hasan Ali’nin düşmanları tarafından yapıldığı öğrenilir ve böylelikle soruşturma kapanır. Patlama sonrası Ender iyileştikten sonra Kaya’yla beraber Londra’ya taşınırken, Zehra ise Amerika’ya gider. Feride ise biraz daha İstanbul’da kaldıktan sonra Amerika’ya kız kardeşinin yanına gider. Çağatay ise babasının ani ölümü yüzünden büyük bir bunalıma girmiştir ve bu bunalım babasından kalan şirketi iyi yönetememesine neden olur. Yıldız ise Çağatay’ın bu durumunun farkındadır ancak Hasan Ali’nin ölümne dolaylı yoldan etki ettiği için Çağatay’la arası bozuktur. Bütün bunlar olurken Yıldız ve Çağatay’ın yan yalısına dünyaca ünlü sosyetik olan Kumru Yıldırım taşınmıştır. Kumru, Doğan Yıldırım adındaki bir iş adamının tek çocuğudur. Kendisi şımarık ve özgüveni yüksek biridir ve yurtdışındaki eğitimini bitirdikten sonra İstanbul’a gelerek babasının sahip olduğu bu yalıya yerleşir. Ender ve Kaya çifti ise ilk zamanlar çok iyi geçinirken bu durum zamanla bozulmaya başlar. Ender orada kendisini sıradan bir kadınmış gibi hissettiğinden bu durum çiftin arasında zaman zaman tartışmalara ve kavgalara neden olmuştur. Bu olaylardan sonra çift yollarını ayırmaya karar verir. Kaya, Londra’da kalırken Ender ise İstanbul’a geri döner ve Ender’in amacı artık ortağı olduğu şirketini batmaktan kurtarmaktır. Yıldız ise Çağatay’la arasını düzeltmek ve eski günlerdeki gibi olmak için elinden geleni yapacaktır.